Facebook
Medycyna estetyczna
Salon kosmetyczny

Salon kosmetyczny

Zabiegi ginekologiczne

Cennik usług Promocja!

Laserowe ujędrnianie i obkurczanie pochwy (I zabieg)1000zł*
Laserowe ujędrnianie i obkurczanie pochwy (II zabieg)1000zł*
Laserowe leczenie wysiłkowego umiarkowanego nietrzymania moczu (I zabieg)1000zł*
Laserowe leczenie wysiłkowego umiarkowanego nietrzymania moczu (II zabieg)1000zł*
Konsultacja lekarska100zł

* Oferta Specjalna!

 

ue

Laserowe leczenie umiarkowanego wysiłkowego nietrzymania moczu  

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu może pojawić się u kobiet w różnym wieku i ma różne stopnie nasilenia. Najczęściej pojawia się po porodach jak też po okresie menopauzy i zazwyczaj związany jest z osłabieniem mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla) oraz rozciągnięciem pochwy. Skutkiem tego jest powstanie nieprawidłowego kąta nachylenia cewki moczowej. Podczas wykonywania zwykłych czynności takich jak kichnięcie, kaszel, dźwignięcie, czy śmiech dochodzi do mimowolnego, niekontrolowanego uciekania moczu. Problem ten szacunkowo może wystąpić nawet u kilku milionów polskich kobiet.

Leczenie:

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu odbywa się przy pomocy lasera Dynamis SP Fotona. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu przedniej ściany pochwy. Wiązka laserowa wzmacnia ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych śluzówki, obkurczenia tkanki, co daje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

Efekt zabiegu:

Uzyskanie kontroli nad czynnościami fizjologicznymi następuje stopniowo, a pełny efekt kształtuje się po upływie około 30 dni. Zazwyczaj wystarczający jest jeden zbieg. W razie potrzeby możliwe jest powtórzenie zabiegu po upływie 4 tygodni (bardzo rzadko). Regularne ćwiczenie mięśni Kegla powoduje, że pacjentka będzie cieszyła się efektem przez wiele lat, a w przypadku kobiet po menopauzie stosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej również przyczynia się do znacznego przedłużenia efektu zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu:

Zabieg przy użyciu lasera Dynamis SP Fotona  zastępuje dotychczasowe, tradycyjne metody chirurgiczne oparte na wszywaniu taśm i siatek. Zabieg laserowy jest bezpieczny, bezkrwawy, bezbolesny, nie wymaga żadnej hospitalizacji.

Przeciwwskazania:

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka powinna przebadać się ginekologicznie i wykluczyć ewentualne choroby rozrostowe infekcje dróg moczowych i rodnych, miesiączkę oraz powinna posiadać aktualną cytologię i USG narządów rodnych.

Bezpośrednio po zabiegu:

Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualną przez okres jednego miesiąca.

Laserowe ujędrnianie i obkurczanie pochwy:

Do niedawna problem luźnej pochwy mógł być rozwiązany tylko operacyjnie. Dziś można poprawić napięcie tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji. Dolegliwość ta może być wynikiem porodu lub może się pojawić w okresie menopauzy, a więc może dosięgnąć kobiety w każdym wieku.

Najnowsze osiągnięcie medycyny – laserowy zabieg obkurczania pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, zapobiegamy również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Laserowe obkurczanie pochwy to najnowsza metoda nie wymagająca operacji. Jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

Do zabiegu wykorzystuje się laser Dynamis SP Fotona, który oddziałuje na ścianki pochwy, to tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy. Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy ( jest ciaśniejsza ), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia.
Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby procedurę można powtórzyć po miesiącu. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu. Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez min. dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.

Przeciwwskazania :
Głównym przeciwwskazaniem są infekcje w obrębie pochwy. Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości. Po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.

BEAUTY CENTER & FITNESS
ul. Słowackiego 13, 19 - 300 Ełk
godziny otwarcia:
pn-pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 17:00
tel. 87 621 65 79, kom. 606 392 106
beautyfitness@tlen.pl